Umývanie okien Pezinok, obrazok-1

Umývanie okien v Pezinku

Umývaniu okien venujeme celý článok, pretože každý, kto má s touto činnosťou nejaké skúsenosti určite rád ocení  postrehy od odborníkov, ako je upratovacia firma Topservis, ktorá sa tejto činnosti v okrese Pezinok venuje s každodennou pravidelnosťou.

Hneď ako sa skončí zima, prichádza pekné počasie a čas na umývania okien. Teplota sa zaručene pohybuje nad nulou, a teda umývanie je najefektívnejšie, pretože prípravok na umývanie okien nezamŕza a teda môže adekvátne účinkovať. Problémom však je, že ak nedodržiavate správny postup, z umývania okien sa môže stať namáhavá činnosť. Okná sa dostatočne nelesknú a zostávajú plné šmúh. Preto Vám čistiaca a upratovacia firma Topservis prináša pár zaručene fungujúcich typov, ako si s týmto večným problémom poradiť.

Optimálnou teplotou na umývanie okien je okolo desať stupňov nad nulou. Práve vtedy máte zaručené, že Vám nielen prípravok na umývanie okien na okne nezamrzne, ale najväčšou výhodou ktorú si väčšina žien neuvedomuje je, že sa Vám ani rýchlo neodparí. Rýchle odparenie čistiaceho prostriedku má za následok tvorenie šmúh, ktorých sa nie a nie zbaviť. Preto ak sa chystáte umývať okná, mali by ste začať tam, kde sa Vám do nich práve neopiera slnko a teda z tej strany, kde je tieň. Tento postup uplatňujeme v našej firme Topservis  v celom okolí mesta Pezinok. Maximálne zefektívnil našu prácu a má dlhoročné pozitívne ohlasy.

Aj keď sme začínali upratovaním s rôznymi prípravkami, postupne sme sa aj kvôli prichádzajúcemu trendu a hlavne zdraviu priklonili k čistiacim prostriedkom, ktoré neobsahujú žiadny chlór, formáldehydy ani fosfáty. Tieto čistiace prípravky sú vhodné do biologických čističiek a odpadných vôd, čo ocenia hlavne ľudia uprednostňujúci ekológiu.

Začíname rámami a žalúziami

Prípravok rozriedime v teplej vode, ktorá nám určite pomôže v odmastení. Dôkladne poumývame rámy a žalúzie okien, nesmieme však pri tom zabudnúť na vrch okna a v neposlednej rade ani pretrieť okno zo spodku. Priestor medzi oknami nám zaberie asi najviac času. Je dôležité okno poriadne zo všetkých strán vyumývať, ak je treba, použiť aj vysávač.  Vysávač prácu uľahčí a zároveň urýchli.

Čistenie skiel

Sklá sú väčšinou najznečistenejšou časťou okien, ale keď máte správny grif, zaberú vám zároveň najmenej času. Firma Topservis umýva okná namočenou handrou v zarobenej teplej vode s prípravkom. Okná dôkladne vyumývame do čista a následne vodu posťahuje stierkou zľava do prava, pričom sa tieto ťahy ľahko prekrývajú. Je treba dať si pozor na stekajúcu vodu, ktorá môže zašpiniť parapetu a následne aj omietku. Tento postup sa osvedčil hlavne na klasických bytových a domových oknách. Ak sa jedná o väčšie sklené plochy, je vhodnejšie použiť strojové umývanie.

Doleštenie

Poslednou fázou pred dokonalým výhľadom je doleštenie. Aj keď postierate vodu z okna dôkladne, nikdy to nie je dokonalé. Vtedy prichádza na rad handrička z mikrovlákna, ktorá Vám vysuší posledné zvyšky čistiaceho roztoku na okne a hlavne nezanechá chĺpky, s ktorými nejedna žena donekonečna bojuje. Parapety prichádzajú na radu ako posledné a hneď po nich sa už len stačí kochať nádherným výhľadom.

Ak sa Vám však ani po týchto radách do okien pustiť nechce, upratovacia firma Topservis to v celom okolí Pezinka rada spraví za Vás.