Čistenie sedačiek Pezinok

Moderná metóda hĺbkového tepovania, ktorá sa tiež používa aj k čisteniu kobercov a automobilov sa využíva aj pri ostatných druhoch čalúneného nábytku. Tento spôsob čistenia je vhodný na všetky druhy poťahov, okrem kože.

Koža je materiál, na ktorý sa používajú iné postupy hĺbkového čistenia. Hĺbkovým tepovaním sa zbavíte ako povrchového znečistenia, tak škvŕn od potu, žuvačiek, krvy, kávy, čokolády či iných odolných fľakov. Materiál bude očistený aj od alergénov a roztočov ukrytých vo vnútri štruktúry vlákien. Následné sušenie takto ošetreného materiálu je závislé predovšetkým na vetraní a teplote okolitého prostredia. Drvivá väčšina vody až 95% je odsatá už v priebehu čistenia do tepovacieho stroja, čím sa zabezpečí priemerná doba schnutia okolo 5 hodín.

Čistenie kožených sedačiek

Koža je unikátny materiál náchylný na ľudský pot, mokré vlasy, perá či žuvačky. Tiež je dôležité zabrániť blízkosti tepelného zdroja a pôsobeniu slnečného žiarenia, aby nevznikali drobné trhlinky a nedochádzalo k zbytočnému lámaniu a strácaniu farby, blednutiu koženej sedačky. Všetky tieto faktory sa dajú eliminovať našou činnosťou. To čo ale eliminovať ide už ťažšie, je pôsobenie prachu a znečisťovania bežným používaním . V tomto momente je najdôležitejšie vyvarovať sa používaniu bežných čistiacich prostriedkov, pracích práškov, prostriedkov na umývanie riadu, iných agresívnych chemikálií a hlavne čistidlám na kožené topánky. Kožená sedačka je špeciálny nábytok, ktorý si určite zaslúži špeciálny prístup profesionálov, aby ste sa z nej mohli radovať naozaj dlhý čas.

Vyskúšajte čistenie kožených sedačiek v Pezinku s firmou Topservis.

Prečo je čistenie čalúneného nábytku lepšie prenechať profesionálom?

Látkové a kožené sedačky či behúne sú časťou nábytku, ktorý sa vlastnosťami úplne odlišuje. Problematicky sa dá poumývať handrou na zem, nie je možné ho poutierať od prachu navlhčenou utierkou, či odprášiť prachovkou. Pri čistení sú na tento typ materiálu neodmysliteľné profi zručnosti a technológia, aby znova prekukla pôvodná farba a nabrali sa pôvodné vlastnosti. Stačí bežné kartáčovanie alebo zlý postup v rukách laika a znehodnotenie na seba nenechá dlho čakať. Skutočný problém však nastáva pri odstraňovaní škvŕn a fľakov. Topservis Pezinok je riešenie! Sme spoločnosť, ktorá s takýmito dlhoročnými skúsenosťami a technológiou pracuje, preto najlepšie vieme ako sa o takýto nábytok starať, aby sa stal opäť čistý, bez škvŕn, roztočov a alergénov.

Prečo čistiť koberce

Ľudia svoje behúne či koberce často vysávajú a nadobúdajú z toho dojem , že sú dôkladne vyčistené. Štandardným vysávaním vyčistíte koberec, ale len z hľadiska estetiky, zdravotne však zostáva nečakane znečistený. Práve toto je ten najhlavnejší dôvod pre hĺbkové tepovanie – zbavenie sa všetkého znečistenia.

Hĺbkovým tepovaním sa samozrejme zvýrazní aj estetická stránka, ale nie je to všetko, zbavíte sa aj alergénov a podčiarkne sa zdravotná hľadisko. Koberec, ako celoplošná podlahová krytina, priaznivo ovplyvňuje prašnosť a hlučnosť prostredia, pretože jeho vlasy pôsobia ako tlmiče hlasných zvukov a lapače prachových častíc znemožňujúce ich vírenie. Tieto vlastnosti kobercov sú však aktuálne len do istého momentu , pokiaľ sa ich kapacita nasatia špiny nenaplní. V tomto momente je chvíľa na profesionálne hĺbkové tepovanie špinavého čalúneného nábytku. Odborníci odporúčajú hĺbkové tepovanie kobercov aspoň raz ročne a pri silnom namáhaní aj viac krát.